Ile kosztuje aplikacja mobilna?

ile kosztuje aplikacja mobilna

Wycena aplikacji mobilnej uzależniona jest od dużej ilości czynników. Specyfikacji funkcjonalności jakie ma realizować aplikacja, ilości systemów na jakich ma być dostępna, urządzeń jakie ma obsługiwać, wersji językowych, integracji z innymi systemami, złożoności interfejsu graficznego itp. Poniższe informacje mają jedynie charakter poglądowy by wstępnie oszacować koszt realizacji aplikacji.


Aplikacja przeznaczona na jeden system (Android lub iOS), w wersji na jeden rodzaj urządzeń (telefon/tablet), w jednej wersji językowej, bez integracji z zewnętrznym systemem API, zawierająca podstawowy zakres funkcjonalności oraz standardowy interfejs graficzny to koszt rzędu 5.000 zł – 10.000 zł.


Przy aplikacji przeznaczonej na dwa systemy, różne urządzenia, w kilku wariantach językowych z standardową integracją z zewnętrznym systemem API to koszt rzędu 15.000 zł – 40.000 zł.

Jak długo trwa stworzenie aplikacji mobilnej?

jak długo trwa wykonanie aplikacji mobilnej

Stworzenie prostej aplikacji mobilnej wraz z testowaniem i wdrożeniem trwa około miesiąca. Oczywiście czas ten zależny jest od szybkości akceptacji przez klienta kolejnych etapów realizacji projektu czyli dokładnej specyfikacji realizowanych funkcjonalności, projektu interfejsu itp.

Jak wyceniamy aplikacje mobilne?

kalkulacja kosztow aplikacji mobilnej

Najważniejszym elementem wyceny aplikacji jest bardzo dokładne określenie jej funkcjonalności. Zawsze staramy się wraz klientem przed przystąpieniem do wyceny określić podstawowe priorytety klienta i sposób w jaki aplikacja będzie wykorzystywana przez użytkowników. Pozwala to w wielu wypadkach na optymalizację kosztów realizacji koncentrując się na najważniejszych elementach aplikacji pomijając funkcjonalności, które mogą być zbędne z punktu widzenia użytkownika a wygenerują niepotrzebne koszty. Sprawdź jak pracujemy z klientem.